Jak stworzyć firmę w obszarze transportu?

Postanowiłeś żeby nareszcie chwycić ster w swoje własne ręce i założyć firmę z transportowymi usługami? Na przykład transport Katowice Gdańsk. Chcemy Ci życzyć by wiodło się najlepiej, jednakże samo powodzenie jeszcze nie wystarczy. Jeszcze przyda się dopełnienie paru koniecznych warunków i wypełnienie kilku administracyjnych formalności. Jeśli postanowisz sprawdzić ten artykuł dowiesz się jak sprawnie i w zgodzie z przepisami założyć firmę transportową.

Zaczynamy od licencji
Licencja jest wystawiana na okres od 2 do 50 lat. Aby ją uzyskać należy spełnić parę wytycznych:
-dobra reputacja w społeczeństwie m.in. brak wyroków i zaległości wobec Urzędu Skarbowego
-certyfikat kompetencji zawodowych, który jest do uzyskania po 5 latach wykonywania zawodu w ramach transportu drogowego
-egzamin z przepisów międzynarodowego prawa transportowego oczywiście wówczas, jeżeli chcemy prowadzić działalność w tej skali właśnie
-uwiarygodnienie finansowej kondycji
Do wniosku o licencję będzie trzeba także dołączyć wypisanie z bazy rejestru działalności gospodarczej.

Co oprócz pozwoleń?
Oczywiście same pozwolenia to nie wszystko. Jak w każdej firmie transportowej przyda się jeszcze flota pojazdowa. Samochody nowoczesne i dopasowane do charakteru naszej działalności. Samochody możemy wziąć na kredyt, w większości przypadków jednak korzystniejszy będzie zapewne leasing, który często pozwala na sfinansowanie nawet 100% wartości samych pojazdów.
Transport na trasie z Katowic do Gdańska będzie zdecydowanie znacznie łatwiejszy i opłacalny dla przedsiębiorcy jeśli będzie opierał się w tak korzystnej formie leasingowej . Zważywszy też na to, że spora część firm ma do zaoferowania także w pakiecie perfekcyjne opcje w ramach ubezpieczeń, zmianę opon, przeglądy bezpłatne, jak też bony paliwowe.

Wynajem busów Katowice czy jakiekolwiek inne miejsce na mapie to biznes, który naprawdę daje korzyści. Transport to konieczność dla ludzi i towarów. Ale jak wszędzie trzeba świadczyć usługi na zdecydowanie profesjonalnym poziomie. Będzie do tego konieczne także zatrudnienie profesjonalnie działających kierowców. To naturalnie czynnik sine qua non do osiągnięcia sukcesu.