Słodkości prosto z fabryki

W ostatni dzień ferii wraz z mamą, tatą a także siostrą wybraliśmy się na wyprawę do Katowic. Mamusia postanowiła, że pobędziemy trochę w manufakturze słodyczy. Ucieszyłem się, ponieważ kocham wsuwać słodycze. Fabryka okazała się być okazała, ostatecznie naliczyłem kilkanaście budynków. Mieliśmy sposobność dostać się do środka po czym zobaczyć przeróżne intrygujące miejsca.

Zobaczyłem jaką drogą wyrabiana jest tabliczka czekolady w ogromnych beczkach, a później dzielona jest na mniejsze części. Wszelkie produkty przemieszczały się po specyficznych taśmach, a pracownik, który mnie wszystkiego uczył zakomunikował, że będą to primacon.pl taśmy siatkowe. Na tego typu transporterach za jednym zamachem zachodzi obróbka termiczna produktów zaś poruszane są za pomocą wyjątkowych przekładni. Byłem zachwycony tym, że ta wielka ilość cukierków przepływa tuż przede mną. Dojrzałem, iż w fabryce pracę wykonuje niezmiernie sporo ludzi. Mieli na sobie dodatkowe uniformy a przy tym wykonywali pracę bardzo ekspresowo. Później mogłem obserwować jaką drogą słodycze są owijane opakowaniem.

Robią to charakterystyczne urządzenia, jakie nawijają na czekoladki papierowe opakowania. Umożliwiono mi wziąć parę słodkości. Bardzo chciałem zabrać je ze sobą na lekcje i podzielić się z mymi ziomkami ze szkoły. W następnej kolejności udaliśmy się do ogromnej hali, w której przechowywane były wytwory przed transportem do marketów. Zawierała mnóstwo towarów. Ostatecznie dowiedziałem się jak rozparcelowywane są wyprodukowane wyroby w ciężarówkach aby później zawieźć je do różnorodnych sklepów.

Przed kolegami mogłem się pochwalić moją wyprawą

Kolejnego dnia przybyłem do klasy bardzo uszczęśliwiony. W plecaku schowałem łakocie a kiedy wystartowała długa przerwa przywołałem do siebie swych kumpli. Wszyscy wsłuchiwali się jak relacjonowałem o manufakturze czekolady. To była niezmiernie wystrzałowa wycieczka a co więcej niemało się wyszkoliłem. Znam parę nieznanych pojęć, jak dla przykładu motoreduktor i wyłożono mi jakie substraty bywają pożądane żeby została wytworzona idealna czekolada. Łakocie prędko zostały pochłonięte natomiast mi mogły zostać zaledwie miłe obrazy w głowie. Za jakiś czas być może po raz kolejny pojadę do fabryki, ale tym razem pragnąłbym dojrzeć jaką drogą wytwarzane są samochody. Moja mama stwierdziła, że w wakacje udamy się na północ kraju i zwiedzimy gigantyczną halę modułów do aut na terenie kraju.