Wszystko zależy od tego, co uda nam się wykoncypować

Wiele osób fantazjuje o tym, żeby nadać swojemu pomieszczeniu nietuzinkowy styl. Bez wątpliwości nie każdy jest architektem wnętrz, jednak można prawdopodobnie odważyć się na stwierdzenie, że każdy pragnie się we własnym pomieszczeniu czuć jego królem. Ludzie osiągają ten cel za pomocą różnych technik. Nawet w najwyższym stopniu ascetyczne wnętrza niosą zwykle przynajmniej jakiś element, który rozróżni go od reszty.

wandcork, czyli korkowa ściana, zdarza się w naszych lokach rzadko. To wspaniałe rozwiązanie nie tylko ze względu na to że korek przyzwoicie się prezentuje, ale także wskutek tego, że za pomocą pinezki lub szpilki zdołamy na nim powiesić co chcemy nie niszcząc go. Korkowa ściana funkcjonuje dokładnie tak samo jak tablica z korku tyle, że jest sporo większa. Możliwości, jakie nam dostarcza, są ciężkie do przecenienia. Możemy przykładowo podmienić naszą ścianę w galerię, lub ścienną gazetkę, możemy również nic z nią nie wykonywać i cieszyć się jej ciepłym wyglądem. Co najważniejsze – możemy na niej eksperymentować i ulepszać jej wygląd tak cyklicznie, jak nam się podoba. Możemy zaaranżować sobie wystawę w poniedziałek, zostawić ścianę gołą we wtorek, a w czwartek powiesić na niej plakat, który ściągniemy w piątek aby zastąpić go innym.
Dla jednostek wykazujących dużą pomysłowość ciężko znaleźć bardziej pozytywny element wystroju wnętrza. Jeśli się do nich kwalifikujemy – śmiało warto poważnie pomyśleć nad obiciem choć jednej ściany korkiem.